De 3i Award gaat jaarlijks naar het beste profielwerkstuk van havo- of vwo leerlingen met een belangrijke informatica- / ICT-component. De vakjury, dit jaar bestaande uit: Rachel Baan, Kees Hommel, Jeroen de Brouwer en Adriaan Gijssen, heeft uit alle PWS-inzendingen een top 5 genomineerden vastgesteld.
Genomineerden in alfabetische volgorde:
ontwikkeld: een gepersonaliseerde en gebruiksvriendelijke activiteitenzoeker, ontworpen voor middelbare scholieren en studenten. Middels een enquête heeft hij de behoefte van de doelgroep gepeild. In zijn verslag blikt hij terug op het ontwikkelproces en de gemaakte keuzes.
wordt aangestuurd door meerdere Arduino’s. Deze zijn zodanig geprogrammeerd dat de boot zelfstandig kan varen. In het verslag nemen ze de lezer mee in de theorie van het zelfstandig varen, het bouwen van de boot en de diverse programmeer uitdagingen.
perspectieven, platformen en de ontwikkeling van een videogame. Uiteindelijk hebben ze zelf een 2d platform game ontwikkeld met GameMaker Studio 2.
rduino’s met daaraan twee computers. In het verslag lichten ze toe welke protocollen en andere technieken er worden gebruikt om de overdrachtssnelheid zo hoog mogelijk te maken.
Deze inzending is echter uniek vanwege de zelf ontworpen en 3d-geprinte behuizing en scan-methode van de kleuren. In het verslag gaan ze uitgebreid in op de verschillende oplos tactieken en keuzes die ze in het ontwikkelproces hebben gemaakt.Op woensdag 13 april tijdens de Informatica Inspiratiedag is de prijsuitreiking van de 3i Award. Klik hier voor de rest van het programma van die (mid-)dag.
Wil je erbij zijn en je stem uitbrengen voor de 3i Award publieksprijs? Meld je dan hier aan.